top of page

7. Dni Muzyki Wokalnej w Gdyni

Trzy koncerty, spotkania z muzykami i warsztaty

Z radością informujemy o nadchodzących 7. Dniach Muzyki Wokalnej w Gdyni. Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy program pełen muzycznych emocji oraz spotkań z wybitnymi artystami.

 

To wydarzenie, w trakcie którego mamy okazję zapoznać się z rzadko wykonywanymi na trójmiejskiej scenie muzycznej utworami. Są to zarówno kompozycje dawnych epok, jak i te najnowsze, które będzie można usłyszeć premierowo.
 

Koncerty:

 

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.


6 października 2023 r. - Koncert "Wieczór nad Bałtykiem" 

Godzina:  19:15

Miejsce: Kościół pw. św. Mikołaja (Chylonia)

 

Koncert w wykonaniu Zespołu Wokalnego Simultaneo pod dyrekcją Kseni Sawczenko. W programie zabrzmią utwory napisane przez kompozytorów pochodzących z krajów położonych nad basenem morza bałtyckiego. Usłyszymy więc między innymi kompozycje litewskie, łotewskie, estońskie czy fińskie. Odkryjecie z nami utwory takich twórców jak Cyrillus Kreek, Gustav Ernesaks, Monica Åslund, Donatas Zakaras czy Jaakko Mäntyjärvi.

 

Po koncercie przewidziano spotkanie z muzykami. 

 

7 października 2023 r. - Koncert "Chansons" 

Godzina: 19:30

Miejsce: Kościół pw. św. Wawrzyńca (Wielki Kack)

 

Zespół Wokalny Simultaneo tym razem pod kierunkiem Karola Kisiela zabierze słuchaczy w muzyczną podróż przez wieki. Skoncentrujemy się na chanson - wielogłosowej formie wokalnej wywodzącej się z XV wieku. Zaprezentujemy ją w pięknym, kontrastującym ujęciu renesansowym i XX-wiecznym. Będziemy mieli okazję porównać polifoniczne, natchnione miłością chansons Janequina i Sermisy’ego z pełnymi harmonicznego kolorytu utworami Poulenca czy Debussy’ego.

 

Po zakończeniu koncertu publiczność będzie miała możliwość spotkać się i porozmawiać z artystami.

 

 

8 października 2023 r. - Koncert "Nowe oblicza tradycji" 

Godzina: 18:00

Miejsce: Sala koncertowa Szkoły Muzycznej I i II st. im. Z. Noskowskiego w Gdyni

 

Koncert z udziałem Marii Pomianowskiej i oktetu wokalnego, którym dyryguje Karol Kisiel.  To okazja do usłyszenia niezwykłego instrumentu, suki biłgorajskiej, w połączeniu z oktetem wokalnym. Trzy specjalnie zamówione kompozycje na ten skład u kompozytorów z Polski, Serbii i Łotwy pozwolą przenieść się do świata współczesnych dźwięków wzbogaconych ludowym kolorytem.

 

Przewidziano spotkanie z muzykami po koncercie.

 

Wydarzenia towarzyszące:

 

Kurs mistrzowski dla dyrygentów i wokalistów pod kierunkiem prof. Johannesa Knechta z Niemiec 

 

Kurs skupi się na zgłębieniu tajników wykonawstwa i interpretacji muzyki wokalnej, ze szczególnym naciskiem na repertuar niemiecko- i francuskojęzyczny.

Termin: 18-22 września

Zapisy: https://forms.gle/mes9ab3zHVV723w57
 

Kurs jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

 

Warsztaty pod kierunkiem Marii Pomianowskiej 

 

Dedykowane uczniom Szkoły Muzycznej I i II st. im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni.

Termin: 6 października

 

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gdyni oraz okolicznych miejscowości do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym.

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Gdyni oraz Fundacji PZU

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023

bottom of page